İLETİŞİM
Tel: 0232 421 81 69
Faks: 0232 465 23 04
Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:104/A
Alsancak, İzmir

RUTAN AŞİRETİ VE NECİMOĞULLARI

Yazan : Dr. Kenan KIRKPINAR & Dr. Leyla KIRKPINAR
Yayınevi : Meşe Kitaplığı
Ebat : 13,5 x 19,5 cm
Sayfa : 197
Fiyatı : 13,00-TL
ISBN : 978-9944-5032-5-9


"Her zaman Türkiye birliğine ve Türk Devleti'ne sadakatle bağlı bulunan Necimoğulları, bölgelerine ve ülkeye yaptıkları hizmetlerden dolayı takdir kazanmışlardır. Kendilerini kutluyorum."
 
Süleyman Demirel
 
"Başta Hacı Necim Bey olmak üzere, ona bağlı güçlerin Mustafa Kemal'in yanında yer alarak, tarihimizin acı bir sayfasını insanca, yeniden yazdıkları anlatılıyor."
 
Hüsamettin Cindoruk
 
"Bu çalışma daha önce yapılmış ve bundan sonra yapılacaklar içinde, yaşanan bir büyük hüznün, sadece bir bölümüdür. Rutan Aşireti ise, bu büyük tarihe katkı koymuş aşiretlerden sadece biridir. Bu tür spesifik çalışmaların devam etmesini ve tarihimizde karanlık hiçbir şeyin kalmamasını ve bunların yeni kuşaklara iletilmesini diliyorum."
 
Hikmet Çetin
 
"stedim ki, ülkeye hizmet edenleri halkımız daha iyi tanısın. Bazı boş ve mesnetsiz dedikodu ve iftiralar zihinleri bulandırmasın. Bu kitabın yazdırılmasını ısrarla rica ettim. Hatırımı kırmadılar. İşi en iyi başarabilecek kişilere (değerli kardeşlerim Kenan Kırkpınar ve eşi Leyla Kırkpınar'a) tevdi ettiler. Ortaya çok güzel bir eser çıktı. Kurtuluş Savaşı'mız ve Mardin tarihi için de bir kaynak kazanılmış oldu."
 
Dr. Burhan Özfatura