İLETİŞİM
Tel: 0232 421 81 69
Faks: 0232 465 23 04
Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:104/A
Alsancak, İzmir

ZEYTİN KIZ İLE ZEYTİN NİNE SÖYLENCELER DÜNYASINDA

Aşka Pervane Ömürler
Yazan : Suat ÇAĞLAYAN
Yayınevi : Yakın Kitabevi
Ebat : 13,5 x 19,5 cm
Sayfa : 240 
Fiyatı : 13,00-TL
ISBN : 978-605-63232-3-2


Hiçbir ağaç, zeytin ağacı kadar kutsal kabul edilmemiş; hiçbir ağacın üstüne bu kadar çok efsane üretilmemiştir.

Tarih boyunca pek çok kültürde; sağlığın, umudun ve her şeyin ötesinde barışın simgesi olmuştur zeytin ağacı. Antik çağların tanrı ve tanrıçalarından azizlere, hekimlere dek herkes tarafından saygı görmüş ve korunmuştur. O nedenledir ki, Ege ve Akdeniz’in mitolojik tanrıları zeytin kokar…

Bir zeytin dalı ile Nuh’un gemisine dönen güvercin, tufanın bittiğini vurgularken aynı zamanda yeryüzüne barışı da getirmiş olur.

Her taşın altında bir öykünün gizlendiği ülkemizde, zeytin ve barış kokulu Urla’da yaşar Yasemin. Binlerce yıllık bilge zeytin ağaçları ve Ayça Öğretmen ile kurduğu dostluk, onu bambaşka boyutlara taşıyacak ve zeytin ağaçlarıyla örülü düşlerinde, ‘Zeytin Kız’ olarak Söylenceler Dünyası’nı keşfedecektir.

Bu yolculukta yalnız değildir elbette. Zeytin Nine, tıpkı zeytin ağaçları gibi onun dostu ve sırdaşıdır. Antik çağın bütün tanrı ve tanrıçaları, düşlerle örülü yolculuğun bir anında beliriverir Zeytin Kız’la Zeytin Nine’nin yanı başında.

Zeytin ağaçlarının o sevimli; sevimli olduğu kadar hüzünlü dünyalarını çok seveceksiniz. Kahramanlarımızla birlikte, zaman tünelinde başka başka çağlara yolculuk yaparken, yaşadığımız ülkenin zeytinle gelen kültürel zenginliklerine şaşıracaksınız.

Söylenceler Dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?